У сучасних ринкових обставинах, як ніколи, важливо вміти правильно подати свою ідею. Незалежно від того, чи це нова програма буріння для керівника, чи презентація перспективного проєкту для інвесторів, ідею можна втілити лише продемонструвавши її життєздатність.

Оскільки очікування від цифрової культури постійно зростають, вже важко вразити когось звичайною презентацією. Якісна 3D візуалізація, а тим більше відео, є набагато більш ілюстративним та зрозумілим, ніж карта, розріз або таблиця. Це набуває ще більшої актуальності, коли необхідно донести специфічну фахову інформацію до осіб, які не є спеціалістами у цій галузі.

За останні роки значно розвинувся напрямок створення відео за допомогою безпілотних літальних апаратів (дронів), які використовуються зокрема у рекламному контенті. Такі відео є досить ефектними і здебільшого демонструють панорамний огляд поверхні місцевості. Натомість відео створені з використанням технологій моушен дизайну дозволяють показувати моделі поверхневих і підземних реальних і віртуальних об’єктів, таких як свердловини, геологічні і ресурсні моделі, відкриті і підземні гірничі виробки і т.ін.

Спеціальні функції  Micromine Origin&Beyond дозволяють створювати відеоролики своїми силами без додаткового програмного забезпечення.  За необхідності в подальшому відео може оброблятися за допомогою спеціалізованих технологій монтажу із додаванням відеоефектів, накладанням звуку чи субтитрів та ін.

Робочий процес створення відеоролику у середовищі Micromine Origin&Beyond включає налаштування відображення даних у візексі, створення та налаштування траєкторії руху відеокамери, прокладання та редагування траєкторії, додавання, видалення або редагування точок огляду, попередній перегляд відео, налаштування параметрів та запис відеоролику.

1. Налаштування відображення даних у візексі.

Спершу необхідно візуалізувати та оформити усі дані, які плануються до використання у відео: свердловини, каркасні або блокові моделі, гірничі виробки, тощо.

Для створення нових шарів (форм) даних слід скористатися панеллю Vizex Layer Types, а для їхнього налаштування та редагування - панеллю Vizex Layer Display.

Відео може створюватися у кількох варіантах з використанням різних наборів даних, з яких потім можна обрати найбільш вдалий або змонтувати кілька варіантів у одному відеоролику.

2. Створення та налаштування траєкторії руху відеокамери.

Траєкторія руху камери (Flight Path) - це полілінія, кожен вузол якої являє собою точку з індивідуальними налаштуваннями огляду камери.

Для активації функцій Flight Path необхідно перейти до Vizex > Display Layers > Flight Path > New / Open.

Панель інструментів Flight Path (Траєкторія руху) дозволяє створювати нову траєкторію, відкривати існуючу та налаштувати її параметри.

Параметри траєкторії включають налаштування часу (для усієї траєкторії або між точками), натяжіння (визначає плавність лінії), видимість лінії при запису відео, підписи точок або сегментів траєкторії та ін.

3. Прокладання та редагування траєкторії руху відеокамери.

Панель редагування стрингів String Editing містить інструменти для створення нових стрингів і полігонів та редагування за допомогою продовження, додавання точок, динамічного вводу і т.ін. Створений стринг є траєкторією руху відеокамери і зберігається у відповідному файлі формату *.VFLY.

4. Додавання, видалення або редагування точок огляду.

Панель інструментів View дозволяє вмикати і вимикати режим перспективи, а також змінювати напрямок огляду не змінюючи координати точки.

За допомогою інструментів панелі Flight Path > Viewpoint можна редагувати (Modify) та видаляти (Delete) точки огляду, додавати до (Insert Before) та після (Insert After) поточної. При цьому спеціальне вікно (Current) та бігунок дозволяють регулювати поточку точку огляду.

За допомогою послідовного додавання нових точок огляду та зміни напрямку огляду можна поступово створювати траєкторію руху відеокамери, яку у подальшому можна редагувати, якщо це потрібно.

Файл траєкторії руху камери містить набір точок огляду, для кожної з яких визначені координати її розташування, азимут та кут повороту камери. Цей файл інтерактивно пов’язаний з візексом, тому редагування файлу призводить до зміни його відображення і навпаки.

5. Попередній перегляд відео.

Інструменти відтворення відео дозволяють: відтворювати відео з використанням активної траєкторії камери (Play); зупиняти відтворення на поточній точці (Stop); переміщатися до попередньої (Previous), наступної (Next), першої (First) або останньої (Last) точки траєкторії.

Режим повторного відтворення в (Repeat Playback)  викликає циклічне відтворення траєкторії камери до зупинення кнопкою Stop. Якщо режим Repeat Playback не активний, натискання кнопки Play запустить відтворення траєкторії лише один раз, починаючи з поточної та закінчуючи кінцевою точкою огляду.

У більшості випадків існує необхідність зробити кілька ітерацій редагування траєкторії камери та попереднього перегляду відео до отримання бажаного результату.

6. Налаштування параметрів та запис відеоролику.

Коли створення та налаштування траєкторії руху камери завершено, вона може бути трансформована у відеоролик формату MP4 або WMV за допомогою інструменту Create Movie.

Параметри запису відео можуть бути встановлені за допомогою кнопки Options на тій самій панелі інструментів і включають назву та формат файлу, роздільну здатність (у пікселях), а також кількість кадрів на секунду.

Описані функції  Micromine Origin&Beyond полегшують сприйняття та розуміння геологорозвідувального або видобувного проєкту та дозволяють ефективно продемонструвати його розташування на місцевості та геологічну будову, візуалізувати усі доступні дані,  включаючи свердловини, каркасні та блокові моделі, показати як виглядатимуть в реальності запроєктовані свердловини або гірничі виробки тощо.

Кілька лайфхаків зроблять процес створення відео швидким і простим:
  • • перед початком роботи над відео продумайте його основний меседж та концепцію, що якнайкраще візуалізує вашу основну ідею,
  • • не перевантажуйте відео одночасним відображенням великої кількості даних, за необхідності створіть кілька відео, відображаючи дані по черзі, а потім змонтуйте,
  • • використовуйте низьку якість та роздільну здатність при записі проміжних варіантів відео, що значно прискорить роботу.